Wczasy na Costa del Sol

Costa del SolWybrzeże słońca, zlokalizowane na południu Andaluzji to jedno z wielu miejsc, którego nie można przeoczyć będąc w Hiszpanii. Tradycyjne białe wioski, wiele zabytków, potężne twierdze i meczety, które są świadkami burzliwej historii tego regionu. Do najważniejszych miejsc na tym rejonie należy Torremolinos, która oferuje mnóstwo niezliczonych atrakcji. Oprócz przepięknej plaży znajduje się tu wiele sklepów, barów, galerii i ekskluzywne hotele. Częścią Torremolinos jest Benalmadena, która jest bardzo cichym, spokojnym i kameralnym obszarem. Przystań jachtowa i ciche uliczki zachęcają do długich spacerów. To także wymarzone miejsce dla ludzi lubiących aktywnie wypoczywać, gdyż znajduje się tu port jachtowy, park rozrywki, a także duży wybór sportów wodnych.

Niedaleko od Torremolinos znajduje się Fuengirola, w której można trochę poleniuchować, zdala od zgiełku i hałasu. Najczęściej to miejsce na wczasy wybierają większe rodziny lub urlopowicze z małymi dziećmi. W tym miejscu również znajduje się duża plaża, na której można wypożyczyć leżaki i różnorodny sprzęt wodny.

Warto zrobić sobie także wycieczkę do Esteopy- kurortu z przepiękna plażą i nadmorską promenadą. Koniecznie należy odwiedzić targ rybny, kupując świeży towar z połowu ryb.

Wybrzeże słońca naprawdę zachęca swoimi urokami, egzotyczną roślinnością, wspaniałym klimatem. Większość hoteli oferuje opcje all inclusive, a także wiele animacji wieczornym, na przykład naukę regionalnych tańców.

Lot na Costa del Sol najlepiej organizować przez Malagę. Inną opcją są loty z Berlina. Jest to opcja dość atrakcyjna, szczególnie dla Polaków mieszkających na zachodzie. Do Berlina dostaniemy się tanimi liniami lotniczymi. Ciekawą ofertę przedstawiają linie lotnicze Air Berlin, które zachęcają nowymi promocjami. Ostatnio obniżyły ceny biletów lotniczych do Berlina z nowych dwóch miast Polski. Także wczasy na costa del sol możemy spokojnie planować także lecąc i z tej europejskiej stolicy. Hiszpania według statystyk jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów.