Polski hotel laureatem konkursu European Hotel Award

European Hotel AwardKonkurs European Hotel Award posiada trzynaście kategorii, w których jury wybiera najlepsze hotele. Jedną z kategorii jest „Best New Hotel Construction & Design” – najlepszego nowego hotelu i wystroju wnętrz, wśród hoteli nominowanych w tej kategorii znalazł się andel’s Hotel Łódź. To niezwykłe wyróżnienie, bowiem obiekt został bardzo wysoko oceniony. Drugim polskim obiektem jest Hotel Krasicki mieszczący się w Lidzbarku Warmińskim.

European Hotel Award jest to znany na całym świecie I bardzo ceniony w branży konkurs. Istnieje on w branży hotelowej od ponad 18 lat, corocznie wybiera największe perełki w wybranych kategoriach. Światowy konkurs nosi nazwę International Property Award, na potrzeby rynku europejskiego stworzono jego odrębną gałąź o nazwie International Hotel Award, które posiada wiele odmian ze względu na położenie, wyróżnione zostały Azja i regiony Pacyfiku, Ameryka, Arabia, Afryka, Europa oraz osobno Wyspy Brytyjskie. Edycja z r. 2011 to European Hotel Award, w której udział biorą kraje ze starego kontynentu. Kapituła jury (20 profesjonalistów) wybiera hotele w trzynastu kategoriach wśród których znalazły się między innymi: Najlepszy Hotel, Najlepszy Mały Hotel, Najlepszy Hotel Konferencyjny, Najlepszy Hotelowy Marketing czy bardziej dla młodych, czyli Najlepsza Hotelowa Strona Internetowa.

Dla hotelu andel’s nominacja stanowi ogromne wyróżnienie, jest to jeden z lepszych obiektów w swojej kategorii w całej Europie. Nic dziwnego, łódzki hotel w październiku i listopadzie gościł kolekcję mebli Cassina „Prawdziwy kolor” z Włoch. Odbyło się to przy okazji trwającego w Łodzi Design Festival. Meble zaprojektował Le Corbusier, Charlotte Perriand i Pierre Jeanneret. Wernisaż zakończyła się aukcja w wyniku której pięć wyrobów Cassiny po opuszczeniu andel’s Hotel Łódź trafiło do nowych właścicieli.

Ogłoszenie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu odbyło się ósmego stycznia w Londynie, dla Polski najważniejsza jest wiadomość, że podczas uroczystej gali European Hotel Awards mianem najlepszego projektu hotelowego 2011 r. został Hotel Krasicki z Lidzbarka Waeminskiego. Autorami projektu są Katarzyna i Grzegorz Dżus. Obiektem, który posłużył za teren pod hotel, był średniowieczny zamek biskupów warmińskich.