Najwyższy hotel Skandynawii

Scandic Victoria TowerSkandynawia rośnie w górę, i wcale nie chodzi o wypiętrzanie się nowych gór, lecz o najwyższy hotel w regionie. Jest nim Scandic Victoria Tower, obiekt wysoki na 118 m. jest jedynym takim w kraju a nawet na cały półwyspie. Hotel położony jest w odległości 25 km od portu lotnicze Arlanda.

Dominującym materiałem podczas budowy była stał i szkło, wieża wznosi się na wysokość 118 metrów oddając do dyspozycji gości 299 pokoi na 34 piętrach. Hotel znajdziemy w sztokholmskiej dzielnicy Kista, jest to najbardziej okazała budowla w mieści, jej nietypowość z pewnością spodoba się tubylcom jak i turystom, chętnie przybywającym na półwysep.

Głównym architektem szklanej wieży Scandic Victoria Tower, jest Gert Wingardh, który swoje dzieło wychwala mówiąc, że jest to przepiękny budynek, który został odziany w szkło.

Najwyższy hotel w Skandynawii i oferuje 129 pokoi typu superior, a także 19 pokoi łączonych. Goście mogą również skorzystać również z pozostałych 150 pokoi o równie wysokim standardzie wyposażenia i przytulnego wnętrza. Okazuje się, że nie wnętrze, nie wysokość, lecz elewacja budynku jest jego numerem jeden. To ona jako pierwsza rzuca się w oczy i słusznie, ponieważ składa się ona z ośmiu tysięcy szklanych trójkątnych paneli, przez architekta zwana jest „Cekinowa sukienka”.

Recepcja, hol, restauracja i pokoje hotelu Scandic Victoria Tower wyszły z pod ręki najwybitniejszych osób i firm. Meble zaprojektowała firma Vitra, biblioteka wyposażona została przez firmę Montana, świetnie w całym budynku, które dodaje mu smaku i elegancji pochodzi od Flos, natomiast wyjątkowe podłogi od których trudno oderwać wzrok to zasługa Dinesen. Również szwedzcy studenci mieli okazję wykazania się, gdyż pozwolono im wykonać instalacje wokół wind. Zdolna młodzież pochodziła z University College of Arts, Crafts and Design.

W budynku do dyspozycji gości znajduje się siłownia, centrum fitness, wyśmienita restauracja, z kolei dla firm przygotowano 16 sal konferencyjnych. Wyjątkową atrakcją hotelu jest Sky Bar, który znajduje się na ostatnim piętrze budynku, na wysokości ponad 110 m. nad poziomem morza. Oprócz wspaniałych widoków barmani serwują najlepsze drinki. Bar na dachu, siłownia oraz inne obiekty mają być dostępne dla wszystkich mieszkańców szwedzkiej stolicy.