Hotele medical Spa nowym wymiarem hotelarstwa

Kierunek: WietnamWietnam, państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej, bezpośrednio graniczące z Chinami, Kambodżą i Laosem, w Polsce kojarzone ze sprzedawcami na starym stadionie w Warszawie, w rzeczywistości piękny kraj, o bogatej kulturze, który warto zwiedzić choćby przez kilka dni. Nie łatwo będzie jednak znaleźć biuro podróży, które zorganizuje nam wczasy do tego miejsca. Największym miastem jest Ho Chi Minh (do 1976r. Sajgon). Podczas pobytu w jednym z wietnamskich miast warto zapoznać się z niezwykle bogatą ofertą kulturową proponowaną przez państwo. Mieszkańcy obchodzą w tradycyjny, zgodny z obyczajami sposób wiele świąt. Jednym z nich jest Dzień Wyzwolenia (30 kwietnia) i Księżycowy Nowy rok (koniec stycznia do końca lutego). Najbardziej charakterystyczna dla kraju jest jednak Mua Roi Nuoc, czyli przepiękny marionetkowy spektakl na wodzie.

Turystów z całego świata przyciąga do tego państwa wiele atrakcji, ale najważniejszą z nich jest Hang Son Doong (największa jaskinia na świecie). Zlokalizowana jest w Phong Nha-Ke Bang, wietnamskim Parku Narodowym. Grota imponuje rozmiarami, jedna z komór ma ponad 5 kilometrów długości, 200 metrów wysokości i 150 metrów szerokości. Żeby dokładniej zobrazować, można powiedzieć, że spokojnie i bez żadnych problemów zmieściłby się tam 40 piętrowy wieżowiec. Dodatkowo jaskinia jest nierealnym połączeniem soczystej, dzikiej bujnej roślinności z surowym skalnym podziemnym klimatem. Widok robi wrażenie i wygląda jak żywcem skopiowany z filmów czy komputerowych gier.

Wejście do Hang Son Doong zostało odkryte 22 lata temu przez Ho-Khanha, ale profesjonalnych oględzin dokonano dopiero w 2009r. Od tego czasu jaskinia jest dostępna da turystów, ale trzeba się śpieszyć. Liczba pozwoleń na zwiedzanie w roku 2014 jest rygorystycznie ograniczona do 220 osób. Do środka wpuszczane będą wyłącznie małe, zorganizowane grupki. Na dzień dzisiejszy takimi wycieczkami zajmuje się specjalistyczna firma o nazwie Oxalis, na zwiedzanie każdy podróżnik poświęci 7 dni,6 nocy i 3 000 dolarów.

Wietnam to także malownicze dzielnice, niezwykłą popularnością wśród turystów cieszą się dzielnica Cholon i Ben Thanh, dla miłośników historii z całym sercem możemy polecić zajrzenie do Muzeum Historii Wietnamu (gdzie znajduje się zbrojownia i antyczna kolekcja ceramicznych wyrobów) i Muzeum Wojny w Wietnamie.

Kierunek: WietnamJeżeli zainteresowaliśmy się kulturą i zwyczajami tego nietypowego państwa w marcu możemy polecieć z Warszawskiego lotniska promocyjnie za 2592zł. Kurs Warszawa-Ho Chi Minh City realizować będą linie lotnicze Qatar Airines.

W największym wietnamskim mieście znajdziemy bardzo bogatą hotelową ofertę. Najtaniej, bo tylko 78 zł za noc zapłacimy w Thanh Long Tan Hotel. Na terenie tego budynku znajduje się restauracja, w której dodatkowo możemy zjeść tradycyjne wietnamskie potrawy takie jak sajgonki czy zupa pho. Pokoje są ładnie, klasycznie urządzone i przestronne. Miły personel posługuje się biegle zarówno językiem wietnamskim jak i angielskim.