Hotel pod wodą – nowa budowla w zatoce Gdańskiej

Hotel pod wodąWraz z rozwojem turystyki i zainteresowaniami podróżami wiele działów gospodarki przeżywa swój rozkwit. Obecnie coraz bardziej popularne staja się weekendowe wyjazdy czy długoterminowe planowanie wczasów. Wiele linii lotniczych zarzuca nas promocjami i atrakcyjnymi ofertami. Podobnie powstaje coraz to więcej miejsc noclegowych. Hotele przyciągają różnymi usługami, ciekawymi pomysłami architektonicznymi czy niepowtarzalnym stylem pomieszczeń. W Europie możemy już nocować w hotelu, w którym niegdyś znajdowało się więzienie, a także w hotelu zaaranżowanym jak biblioteka.

Obecnie w Polsce powstaje hotel, który przyciąga swoją oryginalnością. Na wysokości Gdyni powstanie hotel podwodny, który ma przybrać postać statku kosmicznego. Całość budynku ma składać się z dwóch dysków, gdzie w części podwodnej będą umiejscowione pokoje. W hotelu będzie mogło zanocować ponad 40 gości. Na powierzchni nad woda będą znajdowały się kawiarnie i bary a także miejsca wypoczynkowe jak basen. Hotel ma być budowany przez trzy lata według konstrukcji pracowników z uczelni w Gdańsku. Całość kosztów ma oscylować wokół 30 milionów euro.

Zatoka Gdańska zlokalizowana jest między dwoma krajami: Polska i Rosją. Zatoka może poszczycić się wieloma gatunkami zwierząt jak foki, morświny, szproty czy trocie. Linia zatoki jest skonstruowana przez łagodną roślinność i czyste, piaszczyste plaże. Dzięki nowemu hoteli na pewno ten obszar zostanie bardziej spopularyzowany. Wczasy nad Bałtykiem były od zawsze bardzo modne wśród Polaków, jednak z czasem turyści wybierali wojaże zagraniczne. Do najpopularniejszych miejscowości należy oczywiście Trójmiasto, czyli magiczny Gdańsk, Gdynia, Sopot. Do Gdyni przybywa mnóstwo turystów aby zobaczyć nietypowe akwarium. W Gdańsku co roku odbywa się targ Dominikański a wycieczki najczęściej zwiedzają tutaj wytwórnię czekolady i cukierków. W Gdańsku znajduje się również port lotniczy. Sopot zachęca przede wszystkim do spaceru po najsłynniejszym molo. Niedaleko molo znajduje się ekskluzywny hotel – Grandhotel do którego przybywają największe gwiazdy show-biznesu.