Francuskie Grenoble zachwyca tej zimiy

GrenobleEuropejskie góry Alpy są bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym regionem na starym kontynencie. Niesamowita atmosfera, piękne widoki oraz wiele możliwości uprawiania różnych sportów. Jednym z głównych punktów wypoczynkowych, jest Grenoble, określane przez wielu mianem stolicy francuskich Alp. Loty z Katowic czy z Warszawy, bez przesiadek umożliwiają szybki i wygodny transport. Lot do Grenoble i bilety lotnicze do Katowic z powrotem, to koszt około 218 zł na pokładzie tanich linii lotniczych Wizz Air, plus oczywiście opłata transakcyjna w kwocie 79 zł. Lot trwa dwie godziny i kilka minut. A na miejscu liczne luksusowe hotele, oferujące między innymi wyżywienie all inclusive.

Miasto ma swoją długą i ciekawą historię, stąd liczne zabytki architektoniczne oraz muzea. Kiedyś miejscowość określana była mianem Cularo, zamieszkiwało ją plemię Alloborgów. Nad miastem króluje Bastylia, którą widać z każdego miejsca kurortu. Niewielu pewnie jeszcze pamięta, że w 1968 roku, odbyły się w tym miasteczku Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Już wtedy dostrzeżono jego potencjał i możliwości, jeśli chodzi o uprawianie sportów zimowych.

GrenobleNajwiększy teren narciarski stanowią Trzy Doliny, które wchodzą w skład Parku Narodowego Vanoise. Teren ten to największa łączna długość tras narciarskich na świecie, którą można przebyć bez ściągania nart. Do wyboru turyści mają 335 tras, z których 48 to zielone, 135 niebieskie, 119 zaznaczone na czerwono i 39 na czarno. Łączna długość to około 600 km, a do tego 180 wyciągów, które są w stanie w czasie jednej godziny umożliwić transport 260 tys. osób. Najwyżej umiejscowiona stacja narciarska w kurortach na świecie, znajdująca się aż 2300 m n.p.m. to Val Thorens/Les Menuires to Les Deux Alpes. To jedna z najchętniej odwiedzanych stacji, między innymi dlatego, że udostępnia trasę zjazdową w miesiącach letnich. Miłośnicy białego szaleństwa mają tu prawdziwy raj. Narty czy deska, trudniejsze i prostsze szlaki, a do tego liczne restauracje i pięknie wkomponowane w krajobraz hotele. Również latem nie brakuje możliwości aktywnego spędzania czasu. Wiele przygód znajdą tu przede wszystkim lubiący wspinaczki górskie. Przy tym zarówno latem jak i zimą niezwykłe, przepiękne widoki, które można obserwować podczas zjazdów na nartach jak też w trakcie wspinania się po górach.

W mieście spotka się dużo młodych ludzi, ze względu na umiejscowione tam uniwersytety. Uważa się, że to jeden z najbardziej rozwiniętych ośrodków naukowych w Europie. Turyści mogą więc liczyć na dobrą zabawę wieczorami i w godzinach nocnych. Liczne kluby, imprezy, koncerty. Poleca się między innymi: Le Pop Art przy Rue des Alliés, La Fete przy Grande Rue, Ambiance Café. Dużo atrakcji w ciągu dnia i bogate życie nocne, to dobra oferta wypoczynkowa zarówno dla młodszych jak i starszych.